Piąty z rzędu srebrny medal

W drugim spotkaniu finałowym Grunwald Poznań zremisował z Pomorzaninem Toruń 3:3 i zdobył tytuł mistrza Polski. Nasz zespół godnie pożegnał się z rozgrywkami zapisując dziewiąty srebrny medal do kolekcji a piąty wywalczony z rzędu. Gratulacje dla całego zespołu i sztabu szkoleniowego.

Pierwsze spotkanie finałowe rozgrywane w sobotę było dla losów mistrzostwa Polski kluczowe. Grunwald wygrał 5:0 i był w komfortowej sytuacji przed rewanżem. Dodatkowo mający atut własnego boiska "Wojskowi" szansy nie zaprzepaścili i sięgnęli po złote medale.

Niedzielne spotkanie rozgrywane podobnie jak sobotnie w tropikalnych warunkach lepiej rozpoczęło się dla Pomorzanina. W 7 minucie najlepszy strzelec Pomorzanina w sezonie Wojciech Rutkowski wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Niestety nie było to zwiastunem początku odrabiania strat, bowiem jeszcze w pierwszej kwarcie Grunwald doprowadził do remisu. Do bramki Pomorzanina trafił niezawodny w finałach Eryk Bembenek. Jeszcze przed przerwą obrońcy mistrzowskiego tytułu wyszli na prowadzenie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Eryk Bembenek.

Na początku drugiej połowy Grunwald wyszedł już na dwubramkowe prowadzenie. W 37 minucie gola zdobył Artur Działa. Torunianie walczyli do końca o jak najlepszy wynik i ich starania zostały wynagrodzone remisem w drugim meczu. Najpierw w 41 minucie kontaktową bramkę zdobył Wojciech Rutkowski, zaś na dwie minuty przed końcem do remisu doprowadził Artur Kościelski.

Pomorzanin kończy sezon na drugim miejscu ze srebnym medalem. To dziewiąty tego koloru medal do kolekcji a piąty wywalczony z rzędu. Tym razem złoto było daleko, ale jeszcze miesiąc przed końcem sezonu zasadniczego mało kto widział torunian w finale. Końcówka sezonu była dobra, ale zabrakło już błysku w meczach finałowych. To kolejny sukces w historii naszego klubu i kolejny bodziec do ciężkiej pracy przed następnymi rozgrywkami. Dziś na pewno pozostanie niedosyt ale jutro gdy kurz i emocje opadną przyjdzie radość z medalu i satysfakcja z ciężkiego wykonanej pracy.

Pomorzanin Toruń - Grunwald Poznań 3:3(1:2)

1:0 Wojciech Rutkowski (7)  1:1 Eryk Bembenek (13) 1:2 Eryk Bembenek (26) 1:3 Artur Działa (37) 2:3 Wojciech Rutkowski (41) 3:3 Artur Kościelski (59)

Pomorzanin: Michał Śliwiński (Paweł Murszewski) - Tomasz Bembenek, Michał Makowski, Patryk Karamuz, Wojciech Zadka, Filip Sobczak, Bartosz Drążkowski, Michał Dawid, Sebastian Sellner, Wojciech Rutkowski, Michał Raciniewski, Maciej Janiszewski, Dmytro Luppa, Artur Kościelski, Dawid Popowski, Adam Sobczak.

Grunwald: Mateusz Popiołkowski (Rafał Banaszak) - Eryk Bembenek, Paweł Bratkowski, Jakub Chumeńczuk, Tomasz Dutkiewicz, Artur Działa, Szymon Hutek, Łukasz Kosmaczewski, Mikołaj Gumny, Mikołaj Głowacki, Jacek Kurowski, Michał Lamge, Mateusz Poltaszewski, Mikołaj Przybył, Sebastian Przybył, Mateusz Sikorski.