To nie był nasz dzień

W pierwszym spotkaniu finałowym Grunwald Poznań pokonał Pomorzanina Toruń 5:0. W niedzielę spotkanie rewanżowe, ale wobec dużej zaliczki bramkowej zdecydowanym faworytem są gospodarze finałowej rywalizacji. Niedzielne spotkanie zaplanowano na godzinę 18.30.

Dużo kontrowersji było przed finałowym weekendem w Hokej Superlidze odnośnie miejsca rozgrywania spotkań. Według regulaminu gospodarzem pierwszego meczu był Grunwald z racji wyżej zajętego miejsca w sezonie zasadniczym, zaś meczu rewanżowego gospodarza wyznaczał organ zarządzający rozgrywkami. Do rozegrania spotkania wyznaczono domowe boisko naszych rywali. Tyle odnośnie przedmeczowej niezdrowej atmosfery a najważniejsze i tak miało rozegrać się na boisku.

Niestety te wydarzenia rozpoczęły się dla naszego zespołu jak z najgorszego koszmaru. Nie minęło 10 minut spotkania a "Wojskowi" prowadzili już 3:0. Dwukrotnie do bramki Pomorzanina trafił najskuteczniejszy zawodnik Hokej Superligi - Jacek Kurowski a wynik spotkania otworzył Mikołaj Gumny. To nie koniec złych wieści z pierwszej połowy bowiem w 20 minucie Eryk Bembenek podwyższył na 4:0. Torunianie na przerwę schodzili z dużą stratą bramkową i mocno obniżonym morale.

Druga połowa była już nieco lepsza w wykonaniu naszego zespołu, ale nie uchroniło to od straty kolejnej bramki, która ustaliła wynik spotkania. W 47 minucie do bramki Pomorzanina trafił Eryk Bembenek. Niestety torunianie do końca spotkania pozostali bez zdobyczy bramkowej co stawia ich w bardzo trudnej sytuacji.

Po pierwszym spotkaniu Grunwald postawił się w komfortowej sytuacji. Zdecydowane zwycięstwo daje komfort gry w rewanżowym spotkaniu, a Pomorzanin stojący na straconej pozycji na pewno podejmie walkę o godne zakończenie sezonu i zmazanie plamy po sobotniej potyczce. Znając ambicję naszego zespołu możemy być pewni walki do końca. Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.30.

Grunwald Poznań - Pomorzanin Toruń 5:0(4:0)

1:0 Mikołaj Gumny (5) 2:0 Jacek Kurowski (7) 3:0 Jacek Kurowski (10) 4:0 Eryk Bembenek (20) 5:0 Eryk Bembenek (47)

Grunwald: Mateusz Popiołkowski (Rafał Banaszak) - Eryk Bembenek, Paweł Bratkowski, Jakub Chumeńczuk, Tomasz Dutkiewicz, Artur Działa, Szymon Hutek, Łukasz Kosmaczewski, Mikołaj Gumny, Mikołaj Głowacki, Jacek Kurowski, Michał Lamge, Mateusz Poltaszewski, Mikołaj Przybył, Sebastian Przybył, Mateusz Sikorski.

Pomorzanin: Michał Śliwiński (Paweł Murszewski) - Tomasz Bembenek, Arkadiusz Rutkowski, Michał Makowski, Patryk Karamuz, Wojciech Zadka, Filip Sobczak, Bartosz Drążkowski, Michał Dawid, Sebastian Sellner, Wojciech Rutkowski, Michał Raciniewski, Maciej Janiszewski, Dmytro Luppa, Artur Kościelski, Dawid Popowski, Adam Sobczak.