Zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej

W ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego Hokej Superligi Pomorzanin pokonał LKS Gąsawę 4:0. Po dwie bramki dla naszego zespołu zdobyli Dmytro Luppa i Wojciech Rutkowski. Podopieczni Macieja Zielińskiego i Roberta Krużyńskiego zajęli drugie miejsce i w następny weekend w Poznaniu zmierzą się w dwumeczu finałowym z Grunwaldem Poznań.

Po wygranym zaległym spotkaniu z Wartą Poznań Pomorzanin był już pewny gry w finale Hokej Superligi. Spotkanie zamykające sezon zasadniczy dużo większy ciężar gatunkowy miał dla naszego rywala, bowiem LKS Gąsawa zamykająca ligową tabelę w Toruniu przed spadkiem ratowała tylko wygrana i korzystny układ spotkania Stella Gniezno - Warta Poznań. Pomorzanin grający w niepełnym składzie nie pozwolił rywalom na zbyt wiele i pewnie wygrał.

Spotkanie toczone przy bardzo wysokiej temperaturze zwłaszcza w pierwszej połowie rozgrywane było w bardzo wolnym tempie. Grę głównie prowadzili gospodarze, ale brakowalo sytuacji strzeleckich. W pierwszych dwóch kwadransach gospodarze tylko raz wykonywali krótki róg a z akcji dwukrotnie groźnie zrobiło się pod bramką LKS. Goście z Pałuk czekali na swoje szansę na szybkie kontry, ale poza jednym wypadem kiedy to zrobiło się groźnie pod bramką Pomorzanina nie byli w stanie częściej przebywać na połowie rywala.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, ale co najważniejsze dla sympatyków toruńskiego zespołu w końcu zaczęły padać bramki. W 38 minucie krótki róg na bramkę zamienił Dmytro Luppa. Ukraiński zawodnik Pomorzanina powownie wpisał się na listę strzelców osiem minut przed końcem spotkania. LKS próbował szukać swoich szans, ale narażony na kontry stracił dwie kolejne bramki i tym samym miejsce w Hokej Supelidze. Wynik meczu ustalił Wojciech Rutkowski, który sezon zasadniczy zakończył z 25 bramkami na koncie.

Pomorzanin zajął drugie miejsce w tabeli i już za tydzień zmierzy się w finałowym dwumeczu. Oby dwa spotkania odbędą się w Poznaniu. Rywalem naszego zespołu będzie Grunwald Poznań.

Pomorzanin Toruń - LKS Gąsawa 4:0(0:0)

1:0 Dmytro Luppa (38) 2:0 Dmytro Luppa (52) 3:0 Wojciech Rutkowski (54) 4:0 Wojciech Rutkowski (57)

Pomorzanin: Paweł Murszewski (31'Michał Śliwiński) -  Tomasz Bembenek, Dmytro Luppa, Arkadiusz Rutkowski, Patryk Karamuz, Sebastian Sellner, Wojciech Zadka, Maciej Janiszewski, Wojciech Rutkowski, Filip Sobczak, Bartosz Drążkowski,Adrian Makowski, Dawid Popowski, Adam Sobczak, Jakub Miłoszewicz,

LKS Gąsawa: Jan Nyka - Albert Wrzesiński, Bartosz Strzemkowski, Brajan Wawrzyniak, Jacek Krupiński, Jan Sytek, Kamil Staszewski, Kacper Strykowski, Joachim Mazur, Korneliusz Nitka, Paweł Antoniewicz, Remigiusz Jeździkowski, Maciej Wrzesiński, Kacper Substyk.

Sędziowali: Radosław Klockowski i Filip Lewandowski.