Pomorzanin w finale Hokej Superligi

Pomorzanin Toruń po zwycięstwie 5:3 nad Wartą Poznań zapewnił sobie awans do finału Hokej Superligi. W zaległym spotkaniu do bramki gości trzykrotnie trafił Wojciech Rutkowski a dwukrotnie jego imiennik Zadka. W sobotę Pomorzanin zakończy sezon zasadniczy meczem u siebie z LKS Gąsawa.

Po ostatnim zwycięstwie nad Startem Gniezno i korzystnych rozstrzygnięciach pozostałych spotkań zaległe starcie z Wartą mogło sprawić że już w środowy wieczór Pomorzanin mógł cieszyć się z awansu do finał Hokej Superligi. Nasz zespół swoją szansę wykorzystał, ale wciąż licząca się w walce o medale Warta stawiła w Toruniu twardy opór.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla miejscowych. W 6 minucie w zamieszaniu podbramkowym najsprytniejszy okazał się Wojciech Zadka i po raz pierwszy pokonał Macieja Wieczorka. Gospodarze zaczęli spotkanie odważnie, tworząc sobie klarowne sytuacje pod bramką Warty i pięć minut po trafieniu Zadki miejscowi podwyższyli na 2:0. Prawą stroną boiska urwał się rywalom Wojciech Rutkowski i nad barkiem interweniującego Wieczorka posłał piłkę do bramki przeciwnika. Gospodarze uspokojeni dobrym początkiem meczu i prowadzeniem 2:0 oddali inicjatywę rywalom i na efekty bramkowe długo nie musieliśmy czekać. W 11 minucie gola kontaktowego zdobył grający trener Warty Waldemar Rataj, a chwilę po wznowieniu gry w drugiej kwarcie Michała Śliwińskiego pokonał młody Oskar Marciniak i na tablicy wyników był remis 2:2. Pomorzanin jeszcze w pierwszej połowie wyszedł na prowadzenie, którego jak sie później okazało nie oddał do końca spotkania. Warta straciła piłkę na swojej połowie, którą przechwycił Wojciech Rutkowski i w sytuacji sam na sam pokonał Wieczorka.

Decydujące dwa ciosy miejscowi zadali już po przerwie. Bardzo aktwny i potrafiący znaleźć się w półkolu strzałowym przeciwnika Wojciech Zadka podwyższył na 4:2, zaś niezawodny w tym sezonie Wojciech Rutkowski wykorzystał krótki róg posyłając piłkę pod poprzeczkę bramki Warty. Przed ostatnim kwadransem Pomorzanin był na komfortowym prowadzeniu i w czwartej odsłonie wkradło się nieco nerwowości, niepotrzebnych strat, ale jeżeli chodzi o gole to Wartę stać było na jedno trafienie, które kosmetycznie poprawiło wynik meczu.

Po meczu Pomorzanin mógł cieszyć się z awansu do finału, bowiem torunianie w tabeli wyprzedzili AZS AWF, który już zakończył sezon zasadniczy a przed naszym zespołem jeszcze mecz ostatniej kolejki z LKS Gąsawa. Mecz z drużyną z Pałuk odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 16 i będzie ostatnim ligowym spokaniem w Toruniu. Dwie finałowe potyczki z Grunwaldem Poznań odbędą się w stolicy Wielkopolski.

Pomorzanin Toruń - Warta Poznań 5:3(3:2)

1:0 Wojciech Zadka (6) 2:0 Wojciech Rutkowski (11) 2:1 Waldemar Rataj (11) 2:2 Oskar Marciniak (16) 3:2 Wojciech Rutkowski (22) 4:2 Wojciech Zadka (34) 5:2 Wojciech Rutkowski (42) 5:3 Maciej Walkowiak (50)

Pomorzanin: Michał Śliwiński - Michał Makowski, Tomasz Bembenek, Dmytro Luppa, Arkadiusz Rutkowski, Michał Raciniewski, Patryk Karamuz, Sebastian Sellner, Wojciech Zadka, Artur Kościelski, Wojciech Rutkowski, Filip Sobczak, Bartosz Drążkowski, Michał Dawid, Dawid Popowski, Adam Sobczak, Jakub Miłoszewicz.

Warta: Maciej Wieczorek - Michał Wachowiak, Kacper Bednarczyk, Vladyslav Tsybulia, Damian Śmigielski, Oskar Marciniak, Michał Kroma, Tomasz Wachowiak, Waldemar Rataj, Maciej Walkowiak, Sergii Rabchuk, Szyom Cyprych, Dominik Tyklewicz, Tomasz Kalicki, Szyon Tyranowski, Marcin Marianowski.

Sędziowali: Radosław Klockowski i Filip Lewandowski.