Demonstracja siły w Gnieźnie

Pomorzanin Toruń wygrał w Gnieźnie ze Startem 11:1 robiąc milowy krok ku awansowi do finału Hokej Superligi. Podopieczni Macieja Zielińskiego i Roberta Krużyńskiego zaprezentowali doskonałą formę, a klasą samą w sobie był Wojciech Rutkowski strzelec sześciu goli. Potknięcie AZS AWF sprawia że nasz zespół potrzebuje jednego zwycięstwa by zapewnić sobie grę o złoty medal.

Trzynasta kolejka choć akurat dla Pomorzanina dwunasty mecz nie okazała się pechowa. Wracający po blisko miesiącu przerwy podopieczni Macieja Zielińskiego i Roberta Krużyńskiego pojechali do Gniezna na mecz ze Startem głodni gry, strzelania bramek ale także nieco z obawami o formę, która była pewną niewiadomą po dłuższym rozbracie z ligowymi występami. Obawy jednak szybko zostały rozwiane bowiem torunianie pewnie wygrali w pierwszej stolicy Polski i zrobili milowy krok ku awansowi do finału Hokej Superligi. Dodatkowo doskonałe informację napłynęły z Poznania, gdzie bezpośredni konkurent w walce o awans do finału AZS AWF przegrał z Wartą i naszemu zespołowi do zajęcia drugiego miejsca wystarczy zdobyć trzy punkty w dwóch spotkaniach.

Pojedynek w Gnieźnie rozpoczął się dla Pomorzanina kapitalnie. Już w trzeciej minucie do bramki strzeżonej przez Macieja Pacanowskiego trafił Wojciech Rutkowski. Było to tylko preledium do znakomitej formy strzeleckiej zarówno napastnika Pomorzanina jak i całego zespołu. Dwa kolejne ciosy goście zadali pod koniec pierwszej kwarty. Swoje premierowe bramki w tym sezonie zdobyli Wojciech Zadka i Dmytro Luppa. Dla reprezentanta Ukrainy to pierwszy gol w historii występów w naszym klubie. W drugiej kwarcie było nieco mniej bramek zaledwie jedna, ale co najważniejsze zdobyli ją torunianie a dokładnie rzecz biorąc Wojciech Rutkowski.

Torunianie usatysfakcjonowani wysokim prowadzeniem nie zamierzali po przerwie zwalniać tempa gry i strzelania kolejnych bramek. W 33 minucie piątą bramkę zdobył Maciej Janiszewski a dwie kolejne jeszcze w tej kwarcie dorzucił Wojciech Rutkowski. Przy stanie 7:0 gospodarzom udało się zdobyć bramkę honorową. Autorem trafienia był Arkadiusz Brożek. W czwartej odsłonie torunianie zdobyli kolejne bramki. Swoją debiutancką w Hokej Superlidze zaliczył Marcin Kuźba, dwie kolejne Wojciech Rutkowski a także Artur Kościelski. Zwycięstwo 11:1 jest najwyższym w tym sezonie i znakomitym zwiastunem przed kolejnymi meczami.

Pomorzanin do końca rundy zasadniczej rozegra jeszcze zaległe spotkanie z Wartą Poznań i w ostatniej kolejce zmierzy się z LKS Gąsawa. Oby dwa spotkania rozegrane zostaną na stadionie przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu.

Start Gniezno - Pomorzanin Toruń 1:11(0:4)

0:1 Wojciech Rutkowski (3) 0:2 Wojciech Zadka (13) 0:3 Dmytro Luppa (15) 0:4 Wojciech Rutkowski (19) 0:5 Maciej Janiszewski (33) 0:6 Wojciech Rutkowski (37) 0:7 Wojciech Rutkowski (40) 1:7 Arkadiusz Brożek (43) 1:8 Wojciech Rutkowski (48) 1:9 Marcin Kuźba (56) 1:10 Artur Kościelski (57) 1:11 Wojciech Rutkowski (58)

Start: Maciej Pacanowski - Arkadiusz Brożek, Jakub Dąbrowski, Szymon Kosicki, Łukasz Kurowski, Maciej Kurowski, Dominik Małecki, Damian Szymański, Tomasz Stawski, Michał Poltaszewski, Michał Tomczak, Maciej Wejerowski, Jan Wesołowski, Kamil Klembalski, Wojciech Jaśkowiak.

Pomorzanin: Michał Śliwiński - Tomasz Bembenek, Bartosz Drążkowski, Patryk Karamuz, Michał Makowski, Mariusz Kowalski, Michał Raciniewski, Sebastian Sellner, Artur Kościelski, Wojciech Rutkowski, Arkadiusz Rutkowski, Maciej Janiszewski, Wojciech Zadka, Dmytro Luppa, Marcin Kuźba, Dawid Popowski.