Trzy punkty na inaugurację

Od zwycięstwa 8:5 w Rogowie z LKS rozpoczęli sezon zawodnicy Pomorzanina Toruń. Cztery gole dla naszego zespołu zdobył Wojciech Rutkowski. Już w poniedziałek kolejne spotkanie tym razem w Toruniu rywalem będzie LKS Gąsawa. Początek spotkania o godzinie 20.

Spotkanie w Rogowie w terminarzu wpisane było jako mecz drugiej kolejki, ale dla oby dwu drużyn była to inauguracja ze względu na przełożenie pierwszej kolejki. W lepszych humorach po sobotnim spotkaniu są torunianie bowiem wygrali 8:5, ale łatwo pokonać rywala nie było bowiem byli zawodnicy Grunwaldu występujący w LKS dodali temu zespołowi jakości i doświadczenia.

Długo jak na warunki halowej odmiany dyscypliny w Rogowie bramek nie oglądaliśmy. Dopiero w 12 minucie goście za sprawą Michała Raciniewskiego otworzyli wynik spotkania. Była to jedyna bramka pierwszej kwarty, ale w pozostałych na brak goli i emocji narzekać nikt nie mógł. Drugą odsłonę kapitalnie rozpoczęli goście z Torunia. Za sprawą dwóch trafień Wojciecha Rutkowskiego było 3:0. Gospodarze jeszcze przed przerwą zdobyli pierwszą bramkę co zwiastowało dużo emocji.

Jak dobrze gospodarze pierwszą połowę zakończyli tak dobrze rozpoczęli drugą. W jednym i drugim przypadku do bramki Pomorzanina trafiał Mateusz Hulbój. Goście szybko jednak potrafli odgryźć się miejscowym. Po trafieniach niezawodnych dziś Raciniewskiego i Rutkowskiego Pomorzanin prowadził 5:2. Gospodarze ambitnie szukali swoich szans bazując na skuteczności Hulboja, ale to w szeregach gości był najlepszy tego dnia strzelec Wojciech Rutkowski, który swoją czwartą bramkę zdobył w 59 minucie ustalając wynik spotkania na 8:5 dla naszego zespołu.

Pomorzanin sezon rozpoczął od zwycięstwa, które łatwo nie przyszło, ale start w nowy sezon jest zawsze ważny i trudny do przewidzenia. Teraz czas iść za ciosem i w poniedziałek pokonać drugi zespół z Pałuk. Na własnym parkiecie torunianie zagrają w bocznej hali Areny Toruń z LKS Gąsawa. Początek spotkania o godzinie 20.

LKS Rogowo - Pomorzanin Toruń 5:8(1:3)

0:1 Michał Raciniewski (12) 0:2 Wojciech Rutkowski (16) 0:3 Wojciech Rutkowski (19) 1:3 Mateusz Hulbój (29) 2:3 Mateusz Hulbój (33) 2:4 Wojciech Rutkowski (35) 2:5 Michał Raciniewski (43) 3:5 Adrian Krokosz (44) 3:6 Sebastian Sellner (48) 4:6 Szymon Hyla (50) 4:7 Michał Dawid( 52) 5:7 Mateusz Hulbój (58) 5:8 Wojciech Rutkowski (59)

LKS: Bartosz Nowicki - Karol Przywara, Cyprian Antkowiak, Łukasz Karpiński, Mikołaj Marczyński, Miłosz Pluta, Szymon Hyla, Jakub Bosacki, Mateusz Hulbój, Piotr Kozłowski, Adrian Krokosz, Karol Majchrzak.

Pomorzanin: Michał Śliwiński - Michał Makowski, Patryk Karamuz, Filip Sobczak, Michał Dawid, Tomasz Bembenek, Krystian Makowski, Sebastian Sellner, Wojciech Rutkowski,Michał Raciniewski, Dawid Popowski.