Zwycięstwo w Gąsawie zwieńczeniem dobrej rundy

Efektownym zwycięstem w Gąsawie z LKS zakończyli rundę jesienną zawodnicy Pomorzanina Toruń. Podopieczni Macieja Zielińskiego i Roberta Krużyńskiego wygrali 7:2. Na półmetku sezonu Hokej Superligi nasz zespół jest wiceliderem tabeli.

Mecz w Gąsawie był ostatnim meczem w rundzie jesiennej. Niestety podobnie jak przez całą rundę toruńscy trenerzy nie mieli do dyspozycji pełnego składu. Mimo osłabień to goście spotkania na Pałukach byli faworytem bowiem gospodarze zamykają ligową tabelę i byli po najwyższej porażce w sezonie z Grunwaldem Poznań. Pomorzanin z roli wywiązał się dobrze i zakończył rundę zwycięstwem.

Mecz kapitalnie rozpoczął się dla gości. Nie minęło dziesięć minut spotkania a Pomorzanin był na dwubramkowym prowadzeniu. Do bramki LKS-u trafili Sebastian Sellner i Maciej Janiszewski. Na kolejne popisy strzeleckie gości trzeba było poczekać do drugiej kwarty. Przypomniał o sobie najskuteczniejszy zawodnik Pomorzanina Wojciech Rutkowski. Trafił do bramki przeciwnika w 22 i 24 minucie i goście byli już na zdecydowanym prowadzeniu.

W drugiej połowie mający komfort wysokiego prowadzenia Pomorzanin kontrolował przebieg spotkania. Swoją skuteczność potwierdzał Wojciech Rutkowski a jedynym mankamentem pozostał fakt straconych goli bowiem była duża szansa na pierwsze czyste konto w tym sezonie.

Pomorzanin ma za sobą udaną rundę. Drugie miejsce w tabeli, sześć wygranych spotkań i duży komfort przygotowań do rundy rewanżowej oraz czas na wyleczenie kontuzji. Oczywiście nie należy zapomnieć o sezonie halowym, który ruszy za kilka tygodni. Wcześniej krótka przerwa i treningi pod występy halowe.

LKS Gąsawa - Pomorzanin Toruń 2:7(0:4)

0:1 Sebastian Sellner (7A) 0:2 Maciej Janiszewski (8A) 0:3 Wojciech Rutkowski (22A) 0:4 Wojciech Rutkowski (24A) 0:5 Wojciech Rutkowski (38A) 1:5 Jerzy Wiśniewski (41A) 1:6 Wojciech Rutkowski (50A) 2:6 Albert Wrzesiński (54A) 2:7 Adrian Makowski (58A)

LKS: Joachim Mazur, Jakub Kalemba, Jakub Mroziński, Korneliusz Nitka, Michał Nowakowski, Jakub Rybak, Kamil Staszewski, Dawid Zabłocki, Robert Gruszczyński, Jakub Janicki, Patryk Wojtasik, Albert Wrzesiński, Jerzy Wiśniewski, Remigiusz Jeździkowski, Brajan Wawrzyniak.

Pomorzanin: Michał Śliwiński (Paweł Murszewski) - Michał Makowski, Tomasz Bembenek, Sebastian Sellner, Patryk Karamuz, Bartosz Żywiczka, Maciej Janiszewski, Wojciech Rutkowski, Filip Sobczak, Artur Kościelski, Bartosz Drążkowski, Mariusz Kowalski, Miłosz Szreder, Dawid Popowski, Adrian Makowski.