Zabójcza czwarta kwarta

Po kapitalnej czwartej kwarcie Pomorzanin Toruń wygrał w Poznaniu z Wartą. Po 45 minutach rywale prowadzili 4:2, ale nasz osłabiony zespół pokazał charakter i odwrócił losy spotkania wygrywając 7:4. Trzy bramki dla Pomorzanina zdobył Artur Kościelski.

Mecz w Poznaniu drugiego w tabeli Pomorzanina z będącą oczko niżej Wartą zapowiadał się najciekawiej w piątej serii spotkań Hokej Superligi. Pomorzanin do stolicy Wielkopolski udał się osłabiony brakiem kilku kluczowych zawodników. Brakowało kapitana drużyny Krystiana Makowskiego, Arkadiusza Rutkowskiego, Damiana Mondrzejewskiego czy Pawła Murszewskiego. Niejednokrotnie nasz zespół pokazywał że w trudnych momentach potrafi się moblizować. Dzisiaj było podobnie i Pomorzanin wygrał po szalonym spotkaniu.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli torunianie. W 5 minucie goście egzekwowali krótki róg, ale próbę strzału Wojciecha Rutkowskiego zablokowali rywale, a dobitka Sebastiana Sellnera także była nieskuteczna. Pomorzanin swoją optyczną przewagę udokumentował na początku drugiej kwarty. Niezawodny okazał się Wojciech Rutkowski wyprowadzając gości na prowadzenie. Niestety z prowadzenia Pomorzanin cieszył się tylko przez minutę. Do remisu doprowadził Szymon Cyprych. Miejscowi poszli za ciosem i w 19 minucie po trafieniu Damiana Śmigielskiego wyszli na prowadzenie. Kanonada w Poznaniu trwała w najlepsze. W 21 minucie Warta prowadziła już 3:1. Po raz drugi do toruńskiej bramki trafił Damian Śmigielski. Torunianie po otrzymaniu trzech ciosów w krótkim odstępie czasu podnieśli się jeszcze przed przerwą. W 23 minucie gola kontaktowego zdobył Artur Kościelski. Niestety przed przerwą Pomorzanin stracił jeszcze jednego gola. W 29 minucie bramkę zdobył Michał Wachowiak. Druga kwarta była niezwykle elektryzująca z sześcioma gola, ale niestety wynik do przerwy był niekorzystny dla Pomorzanina.

W trzeciej kwarcie już tak ciekawie i bramkowo nie było. Mecz był wyrównany, ale brakowało klarownych sytuacji. Gospodarzom na dyktowaniu mocnego tempa nie zależało, a goście nie mający pełnego składu pesonalnego szukali swoich okazji, ale dopiero na początku czwartej kwarty zdołali zdobyć gola numer trzy i wtedy zaczął się show ekipy z grodu Kopernika. W 47 minucie gola zdobył Michał Kunklewski. Chwilę później w ogromnym zamieszaniu podbramkowym z bliska do bramki Warty trafił Artur Kościelski. Gospodarze zszokowani początkiem czwarty kwarty nie zdołali otrząsnąć się po stracie dwóch goli a stracili kolejnego i Pomorzanin wyszedł na prowadzenie. Drugiego gola zdobył Wojciech Rutkowski. Goście odsunęli grę od własnego półkola strzałowego i dowieźli korzystny wynik po jednym z najbardziej szalonych spotkań tego sezonu podwyższając wynik spotkania po trafieniu Artura Kościelskiego, który skompletował hattricka i Sebastiana Sellnera, który ustalił wynik spotkania na 7:4.

Teraz w rozgrywkach ligowych nastąpi dwutygodniowa przerwa bowiem będzie to czas przeznaczony dla reprezentacji. Do Hokej Superligi wrócimy w ostatni weekend października. Rywalem Pomorzanina będzie Start Gniezno. Mecz rozegrany zostanie na stadionie przy Szosie Chełmińskiej.

Warta Poznań - Pomorzanin Toruń 4:7(4:2)0:1 Wojciech Rutkowski (16) 1:1 Szymon Cyprych (17) 2:1 Damian Śmigielski (19) 3:1 Damian Śmigielski (21) 3:2 Artur Kościelski (23) 4:2 Michał Wachowiak (29) 4:3 Michał Kunklewski (47) 4:4 Artur Kościelski (48) 4:5 Wojciech Rutkowski (49) 4:6 Artur Kościelski (58) 4:7 Sebastian Sellner (59)

Warta: Maciej Wieczorek - Kacper Bednarczyk, Szymon Tyranowski, Dominik Tyklewicz, Damian Śmigielski, Michał Wachowiak, Maciej Walkowiak, Robert Kulesza, Maksymilian Mikołajczak, Marcin Marianowski, Oskar Marciniak, Michał Kroma, Tomasz Kalicki, Mateusz Grochal, Meurice Francois-Victor, Szymon Cyprych, Tomasz Wachowiak.

Pomorzanin: Michał Śliwiński - Michał Makowski, Mariusz Kowalski, Tomasz Bembenek, Patryk Karamuz, Bartosz Żywiczka, Sebastian Sellner, Michał Kunklewski, Michał Dawid, Filip Sobczak, Maciej Janiszewski, Wojciech Rutkowski, Artur Kościelski, Marcin Kuźba, Dawid Popowski, Miłosz Szreder.

Sędziowali: Łukasz Wybieralski oraz Łukasz Zwierzchowski