Osłabieni ale wygrani

Pomorzanin Toruń wciąż niepokonany na własnym boisku. W czwartej kolejce Hokej Superligi podopieczni Macieja Zielińskiego i Roberta Krużyńskiego pokonali AZS AWF Poznań 4:2. Wygrana tym bardziej cieszy bo odniesiona w obliczu kontuzji i kilku nieobecności w drużynie. Trzy bramki dla naszego zespołu zdobył Wojciech Rutkowski.

Po europejskich występach Pomorzanin Toruń wrócił do rywalizacji ligowej. Osłabieni z powodu kontuzji musieli stawić czoła silnemu kadrowo i dobrze spisującemu się w tym sezonie AZS AWF Poznań. Podopieczni Jacka Adriana w ostatnich spotkaniach nie radzili sobie najlepiej w starciu z naszym zespołem. Podobnie było w sobotę w Toruniu, ale spotkanie było najbardziej wyrównane i zacięte z ostatnich rozgrywanych przez te zespoły.

W meczu drużyn bezpośerednio zainteresowanych walką o najwyższe cele długo nie musieliśmy czekać na emocje i bramki. Już w drugiej minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Wojciecha Rutkowskiego. Odpowiedź gości była jednak natychmiastowa. W 5 minucie Michała Śliwińskiego pokonał Łukasz Kurniewicz. Gospodarze mimo licznych absencji (brakowało m.in. Krystiana Makowskiego, Michała Kunklewskiego czy Arkadiusza Rutkowskiego) byli stroną przeważającą i tuż przed końcem pierwszej kwarty wyszli na prowadzenie. Strzelcem bramki był Michał Dawid. Druga kwarta już tak ofefensywna nie była. Więcej było walki w środku boiska, brakowało sytuacji strzeleckich, ale duża zasługa dobrze zorganizowanych linii obronnych. Tą toruńską doskonale kierował Michał Makowski, który swoim ustawieniem, doświadczeniem powodował spokój u swoich młodszych kolegów. Jedyny błąd jaki torunianie popełnili bezwzglęnie wykorzystali przyjezdni. W 23 minucie AZS AWF wykonywał krótki róg, nie udało się co prawda złapać piłki w półkolu strzałowym ale szybkie ponowienie akcji i piłka trafiła do Mateusza Nowakowskiego który kapitalnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu. Z takim wynikiem zespoły zeszły na przerwę.

Trzecia kwarta swoim przebiegiem przypominała drugą. Częściej przy piłce byli torunianie, ale bardzoej konkretni i groźniejsi w swoich akcjach goście z Wielkopolski. Szczególnie niebezpieczne były mocno wstrzeliwane piłki w półkole strzałowe w kierunku Łukasza Kurniewicza, który jednak nie miał wiele swobody i tym samym Śliwiński nie musiał intwerweniować. Decydująca dla losów spotkania była czwarta kwarta. Padła ona łupem miejscowych a bohaterem został Wojciech Rutkowski. W 53 minucie strzałem z backhnandu pokonał Jakuba Geblera. Swoją drugą bramkę w tej kwarcie a trzecią w meczu zdobył w ostatniej minucie, ale padła ona pokłosie nerwów i niepotrzebnych rozmów gości z arbitrami co konsekwentnie było karana kartkami. "Akademicy" kończyli mecz w "siódemke" a czwarta bramka była konsekwencją wcześniejszych zdarzeń.

Pomorzanin mimo problemów kadrowych pokazał charakter, wolę walki i ambicje. Cechy które są wpisane w DNA drużyny mobilizującej się w trudnych sytuacjach. Torunianie po raz kolejny także udwodnili że gra przeciwko drużynie Jacka Adriana nie ma dla nich żadnych tajemnic i przynosi sukcesy w postaci kolejnych zwycięstw. Po tym zwycięstwie Pomorzanin awansował na drugie miejsce w tabeli wyprzedzając Wartę Poznań. Właśnie ta drużyna będzie naszym kolejnym przeciwnikiem. Spotkanie w sobotę rozegrane zostanie w stolicy Wielkopolski.

Pomorzanin Toruń - AZS AWF Poznań 4:2(2:2)

1:0 Wojciech Rutkowski (2) 1:1 Łukasz Kurniewicz (5) 2:1 Michał Dawid (15) 2:2 Mateusz Nowakowski (23) 3:2 Wojciech Rutkowski (53) 4:2 Wojciech Rutkowski (60)

Pomorzanin: Michał Śliwiński - Tomasz Bembenek, Michał Makowski, Damian Mondrzejewski, Sebastian Sellner, Patryk Karamuz, Michał Raciniewski, Maciej Janiszewski, Bartosz Żywiczka, Wojciech Rutkowski, Michał Dawid, Artur Kościelski, Filip Sobczak, Miłosz Szreder, Marcin Kuźba, Adrian Makowski.

AZS AWF: Marcin Kitkowski (Jakub Gebler) - Arkadiusz Woźniak, Mateusz Wiśniewski, Szymon Pilaczyński, Mateusz Nowakowski, Rafał Nojgebauer, Mateusz Mazany, Ihar Limarenka, Łukasz Kurniewicz, Adrian Kozan, Vadim Kirshe, Wojciech Kasprzyk, Dominik Karulak, Carlos Galiana, Jakub Czerwiński, Przemysław Bernard, Nikodem Woźniak.

Sędziowali: Tomasz Choczaj oraz Michał Jarmołowicz.