Stroitel Brest lepszy o jedną bramkę

Drugiej porażki doznali zawodnicy Pomorzanina Toruń w turnieju EuroHockey Club Trophy I rozgrywanym w Wiedniu. Podopieczni Macieja Zielińskiego i Roberta Krużyńskiego przegrali z białoruskim Stroitel Brest. Porażka oznacza zajęcie trzeciego miejsca w grupie i grę w niedzielę o piąte miejsce w turnieju.

Po czwartkowej porażce z gospodarzami turnieju Post SV Pomorzanin musiał pokonał białoruski Stroitel Brest by walczyć o co najmniej drugie miejsce w grupie i możliwość walki o podium w cały turnieju. Niestety znowu zabrakło niewiele i to rywale zza wschodniej granicy okazali się lepsi wygrywając 3:2.

Spotkanie rozpoczęło się dużo gorzej niż potyczka z Austriakami. W 9 minucie Artur Kadran zdobył gola dla Stroitela. Pomorzanin szybko jednak otrzasnął się po stracie gola i cztery minuty później był już remis. W szczęśliwej dla naszego zesołu trzynastej minucie gola zdobył Krystian Makowski. Pierwsza połowa więcej trafień nie przyniosła. W 42 minucie Pomorzanin objął prowadzenie. Bramkarza rywali pokonał Michał Dawid. Przed ostatnią kwartą torunianie byli w lepszej sytuacji mieli przewagę jednego gola, ale niestety w czwartej kwarcie podopieczni Ihara Litouchanki zdobyli dwa gole i zapewnili sobie wygraną. W 50 minucie do remisu doprowadził trafiając drugi raz tego popołudnia Artur Kadran a zwycięstwo Stroitelowi zapewnił kapitan rywali Ivan Kisialevich.

Dla Pomorzanina druga porażka oznacza zakończenie rywalizacji na trzecim miejscu w grupie z dorobkiem dwóch punktów i grę w niedzielę o piąte miejsce w turnieju. W sobotę wyjaśni się kto będzie rywalem. Będzie to przegrany z meczu szwajarskiego Wettingen z ukraińską Winnitsą. W grupie A awans do finału zapewnił sobie zespół Montrouge.

Wyjazd jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Partnerem Pomorzanina Toruń jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Stroitel Brest - Pomorzanin Toruń 3:2(1:1)

1:0 Artur Kadran (9) 1:1 Krystian Makowski (13) 1:2 Michał Dawid (42) 2:2 Artur Kadran (50) 3:2 Ivan Kisialevich (55)

Stroitel: Raman Vitko (Dzmitry Mlynchyk) - Vadzim Bandarchuk, Artiom Skorb, Stanislav Leukin, Artur Kadran, Vitali Zyshczuk, Aliaksandr Mykush, Ivan Kisialevich, Valery Kachmarski, Alexander Lukashik, Davyd Baretski, Antin Sizhuk, Artsiom Barysenka, Ihar Yahoshchankau, Dzianis Tsaluika.

Pomorzanin: Michał Śliwiński (Paweł Murszewski) - Michał Makowski, Miłosz Szreder, Mariusz Kowalski, Michał Raciniewski, Arkadiusz Rutkowski, Tomasz Bembenek, Maciej Janiszewski,Patryk Karamuz, Krystian Makowski,  Michał Kunklewski, Wojciech Rutkowski, Filip Sobczak, Michał Dawid, Artur Kościelski, Bartosz Drążkowski, Dawid Popowski.