Gospodarze minimalnie lepsi

Od porażki 1:2 z austriackim Post SV rozpoczęli zmagania w EuroHockey Club Trophy I zawodnicy Pomorzanina Toruń. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Wojciech Rutkowski. Jutro w Wiedniu ostatnim grupowym rywalem będzie Stroitel Brest.

W czwartek w stolicy Austrii rozpoczęły się zmagania sześciu drużyn w EuroHockey Club Trophy I. Wśród uczestników jest wicemistrz Polski , który rywalizuje w grupie B z gospodarzami turnieju Post SV oraz białoruskim Stroitel Brest. Trzy dni grupowej rywalizacji wyłonią kolejność w grupie by w ostatnim turnieju rozegrać spotkania o miejsca. Już na inaugurację turnieju Pomorzanin czekał ciężki mecz z gospodarzami. Niestety minimalnie lepsi okazali się rywale.

Poziom drużyn w rozgrywkach na tym poziomie jest niezwykle wyrównany, trudno wskazać zespoły które przewyższają rywali umiejętnościami. Mecz z gospodarzami to potwiedził. Pomorzanin do końca walczył o doprowadzenie do remisu, ale niestety ta sztuka się nie udała. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem zespołu znad Wisły 1:0. Jedyną bramkę zdobył na początku drugiej kwarty Wojciech Rutkowski. Niestety decydująca dla losów spotkania była trzecia kwarta a w zasadzie jej początek. W 34 minucie do remisu doprowadził Marcin Nyćkowiak a dwie minuty później Post SV wyszedł na prowadzenie po trafieniu Yanncka Matouska. Jak się później okazało Pomorzanin nie zdołał już odrobić strat i turniej w Wiedniu rozpoczął od minimalnej porażki.

Szansa na poprawę nadejdzie bardzo szybko, bowiem w czwartek w drugim dniu turnieju rywalem będzie Stroitel Brest z Białorusi. Dla rywali będzie to pierwszy mecz w turnieju. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.45.

Punktacja w europejskich pucharach jest nieco inna niż jesteśmy przyzwyczajeni w rozgrywkach ligowych. Za zwycięstwo przyznawane jest pięć punktów a minimalna porażka skutkuje zdobyciem punktu. Właśnie jedno "oczko" to dorobek naszego klubu po pierwszym dniu turnieju.

W grupie A na inaugurację francuski Montrouge pokonał HC Vinnitsa z Ukrainy 3:0.

Wyjazd jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Partnerem Pomorzanina Toruń jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Pomorzanin Toruń - Post SV 1:2(1:0)

1:0 Wojciech Rutkowski (17) 1:1 Marcin Nyćkowiak (34) 1:2 Yannick Matousek (36)

Pomorzanin: Michał Śliwiński (Paweł Murszewski) - Michał Makowski, Miłosz Szreder, Mariusz Kowalski, Michał Raciniewski, Arkadiusz Rutkowski, Tomasz Bembenek, Maciej Janiszewski,Patryk Karamuz, Krystian Makowski,  Michał Kunklewski, Wojciech Rutkowski, Filip Sobczak, Michał Dawid, Artur Kościelski, Bartosz Drążkowski, Dawid Popowski.

Post SV: Jakob Kastner (Matej Karel) - Patrick Stanzl, Samuel Grebien, Bartosz Szmidt, Marcin Nyćkowiak, Niklas Gruner, Lucas Underkircher, Bastian Valas, Tobias Mimmler, Yannick Matousek, Mateusz Nyćkowiak, Christoph Turek, Paul Drusany, Tomas Romanec, Henri Matzenauer, Peter Kaltenbock, Maximilian Scholz.