Trzy gole i trzy punkty na inaugurację

W pierwszym spotkaniu sezonu Hokej Superligi Pomorzanin Toruń odniósł zwycięstwo. Na własnym boisku podopieczni Macieja Zielińskiego i Roberta Krużyńskiego pokonali AZS Politechnikę Poznańską 3:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Wojciech Rutkowski, Sebastian Sellner oraz Filip Sobczak.

Rynek transferowy między sezonami był wyjątkowo owocny i intensywny. W zespołach nastąpiło sporo zmian. Nie inaczej było w Toruniu ale mówiąc o rewolucji to było by to duże nadużycie. Do ekipy toruńskiej dołączył nowy zawodnik Tomasz Bembenek, zaś po okresie krótkiego rozbratu z naszym zespołem wrócili Filip Sobczak oraz Maciej Janiszewski. Ten pierwszy powrócił z wypożyczenia ze Stelli Gniezno, zaś Janiszewski po europejskich wojażach.  U pierwszego naszego rywala raczej stabilizacja i wprowadzanie do składu młodzieży.

Spotkania z AZS Politechniką Poznańską dla zespołu toruńskiego nigdy nie były łatwe, wysoko wygrywane z fajerwerkami technicznymi na boisku. Podobnie było w sobotę ponieważ torunianie serię zwycięstw z AZS PP podtrzymali, ale zwycięstwo rodziło się w bólach. Początek meczu ułożył się doskonale dla gospodarzy. W 5 minucie po zespołowej akcji Wojciech Rutkowski pokonał Sebastiana Górnego. W pierwszej kwarcie torunianie mieli jeszcze kilka okazji, ale wynik nie uległ zmianie. Z ciekawszych sytuacji należy nadmienić strzały Tomasz Bembenka który chybił celu, zaś strzał Sebastiana Sellnera odbił bramkarz gości. W drugiej odsłonie więcej było niecelnych podań, nerwowości, szukania rytmu gry niż dobrego hokeja. Niestety dla naszego zespołu padła jedna bramka, którą zdobyli goście. Druga w meczu szansa po krótkim rogu zamieniona została na bramkę, którą zdobył kapitan rywali Mateusz Stotko.

Druga połowa nie należała do najbardziej widowiskowych odsłon jakie mogliśmy w ostatnim czasie na stadionie przy Szosie Chełmińskiej oglądać, ale najważniejsze dla fanów toruńskiego zespołu gospodarze zdobyli dwie bramki. Pomorzanin doskonale otworzył grę w trzeciej i czwartej kwarcie. Tuż po przerwie z końca półkola strzałowego nie do obrony uderzył Sebastian Sellner, zaś czwartą kwartę golem otworzył Filip Sobczak. Ta akcja kończona przez napastnika Pomorzanina poprzedziła doskonała wymiana piłki na linii Michał Raciniewski - Krystian Makowski - Maciej Janiszewski. Gospodarze częściej byli w posiadaniu piłki , ale ciężko było sforsować linię defensywną AZS Politechniki. Goście mieli swoje szanse, ale w zasadzie godne uwagi były dwie z ostatnich minut. Najpierw szarżującego Jakuba Hołosyniuka zatrzymał Paweł Murszewski, a chwilę później Michał Makowski wybił piłkę z linii bramkowej.

Pomorzanin wygrał zasłużenie, ale na pewno nie zachwycił. To była inauguracja i forma będzie przychodziła wraz z rytmem meczowym. Tego w najbliższym czasie nie będzie brakowało bowiem we wrześniu Pomorzanin rozegra jeszcze dwa spotkania ligowe oraz uda się rozgrywki europejskie do Wiednia. W najbliższą sobotę Pomorzanin zagra w Poznaniu z Grunwaldem.

Pomorzanin - AZS Politechnika Poznańska 3:1(1:1)

1:0 Wojciech Rutkowski (5A) 1:1 Mateusz Stotko (25R) 2:1 Sebastian Sellner (32A) 3:1 Filip Sobczak (47A)

Pomorzanin: Paweł Murszewski - Sebastian Sellner, Michał Makowski, Mariusz Kowalski, Tomasz Bembenek, Arkadiusz Rutkowski, Maciej Janiszewski, Michał Raciniewski, Michał Dawid, Krystian Makowski, Wojciech Rutkowski oraz Miłosz Szreder, Filip Sobczak, Dawid Popowski, Artur Kościelski, Bartosz Drążkowski.

AZS PP: Sebastian Górny - Mateusz Stotko, Mateusz Obst, Jakub Bieńkowski, Bartosz Siejkowski, Jakub Hołosyniuk, Szymon Lebioda, Adam Biskup, Marcin Michniak, Joachim Wolsztyński, Robert Pawlak oraz Maciej Trojanek, Jakub Goliński, Jakub Milewski, Matuesz Komarek, Karol Gumny, Łukasz Lebioda.

Sędziowali: Aleksander Wierzbicki oraz Tatiana Chojnacka.