Deszczowe zwycięstwo na koniec rundy

Pomorzanin Toruń zwycięstwem nad AZS Politechniką Poznań zakończył sezon zasadniczy. Triumf 5:2 przypieczętował drugie miejsce w tabeli. Spotkanie w trzeciej kwarcie zostało przerwane z powodu deszczu i stanem boiska które nie nadawało się do bezpiecznej gry.

Ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego dla Pomorzanina nie miało już znaczenia jeżeli chodzi o pozycję w ligowej tabeli. Po ostatniej kolejce nasz zespół był pewny awansu do finału. AZS Politechnika jeszcze walczyła o uniknięcie zajęcia siódmego miejsca, ale jak się później okazało sztuka ta gości z Wielkopolski się nie udała.

Pierwsza kwarta toczona pod dyktando gospodarzy, którzy stwarzali wiele sytuacji strzeleckich, zagrażali rywalom po krótkich rogach, których wykonywali aż cztery ale nie potrafili pokonać bramkarza gości. AZS Politechnika ustawiona przez swojego trenera Zbigniewa Rachwalskiego defensywnie nastawiała się na grę z kontry. Taktyka przyniosła powodzenie w 12 minucie. Daleka piłka trafiła do Roberta Pawlaka i ten strzałem z backhandu po długim rogu wyprowadził gości na prowadzenie. Gospodarze celowniki strzeleckie ustawili odpowiednio w drugiej kwarcie i od razu lepiej wyglądało spotkanie dla Pomorzanina a przede wszystkim korzystniejszy był wynik. W 18 minucie po piątym w meczu krótkim rogu Krystian Sudoł doprowadził do remisu. Dwie minuty później Pomorzanin wyszedł na prowadzenie. Po koronkowej akcji do bramki przeciwnika trafił Krystian Makowski. Nie było to ostatnie słowo miejscowych w pierwszej odsłonie. W 29 minucie po kolejnym krótkim rogu trafił Wojciech Rutkowski. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:1 i tu niestety zakończyły się emocje na boisku bezpiecznym do gry.

Pod koniec drugiej kwarty nad Toruniem zaczął padać deszcz i niestety boisko po kilku minutach stało się niebezpieczne, w wielu miejscach stała woda i trzeba było spotkanie przerwać. Po naradach sędziów z zespołami postanowiono spotkanie dokończyć, ale gra w takich warunkach była bardzo trudna a zespoły mające w głowie czekające ważne spotkania uważały by nie nabawić się kontuzji. Miejscowi kontrolowali przebieg spotkania zdobywając jeszcze dwa gole, ale ambitni goście walczyli do końca i potrafili raz pokonać Marcina Szczęsnego. Ostatecznie Pomorzanin wygrał 5:2 i zwycięstwem zakończył sezon zasadniczy. Wartym odnotowania jest fakt debiutu w drużynie seniorów Dawida Wierzchowskiego.

Niestety po raz kolejny w płynnym rozegraniu spotkania przeszkodziła pogoda. Trudno oceniać grę gdy bardziej od przeprowadzenia akcji uważa się by nie zrobić sobie bądź przeciwnikowi krzywdy. Runda zasadnicza to już historia a najważniejsze spotkanie przed naszym zespołem. Już w sobotę w Poznaniu zagramy z Grunwaldem o tytuł mistrza Polski.

Pomorzanin Toruń - AZS Politechnika Poznań 5:2(3:1)

0:1 Robert Pawlak (12A) 1:1 Krystian Sudoł (17A) 2:1 Krystian Makowski (20A) 3:1 Wojciech Rutkowski (29R) 4:1 Wojciech Rutkowski (39A) 4:2 Robert Pawlak (47A) 5:2 Michał Makowski (55R)

Pomorzanin: Michał Śliwiński (31' Marcin Szczęsny) - Michał Makowski, Damian Mondrzejewski, Miłosz Szreder, Sebastian Sellner, Michał Raciniewski, Wojciech Rutkowski, Mariusz Kowalski, Krystian Sudoł, Michał Kunklewski, Krystian Makowski oraz Patryk Karamuz, Michał Dawid, Artur Kościelski, Dawid Wierzchowski.

AZS Politechnika: Sebastian Górny - Jakub Bieńkowski, Marcin Michniak, Robert Pawlak, Maciej Trojanek, Adam Biskup, Mateusz Stotko, Jakub Goliński, Szymin Lebioda, Ignacy Blacha, Jakub Milewski, Mateusz Obst, Mateusz Tomczak, Rafał Młody.