Awans do finału mimo porażki w Poznaniu

Pomorzanin Toruń przegrał z Wartą Poznań 3:4 w meczu trzynastej kolejki Hokej Superligi, ale wobec straty punktu przez AZS AWF Poznań nasz zespół zapewnił sobie awans do finału. W sobotnim meczu Pomorzanin zagrał bardzo mocno osłabiony. W sobotę zakończenie sezonu zasadniczego.

Poprzednia seria spotkań wiele rozstrzygnęła jeżeli chodzi o górną część tabeli. Pomorzanin po zwycięstwie nad AZS AWF był spokojny o grę w finale, ale musiał nastąpić jeden z warunków by już w sobotę torunianie mogli cieszyć się z awansu do finału. Zanim Pomorzanin rozpoczął spotkanie w Poznaniu już ten warunek został spełniony bowiem "Akademicy" co prawda wygrali, ale uczynili to dopiero po karnych zagrywkach co oznaczało stratę punktu. To wystarczało Pomorzaninowi do bycia pewnym drugiej pozycji po sezonie zasadniczym.

Torunianie do Poznania pojechali mocno osłabieni. Trenerzy Maciej Zieliński i Robert Krużyński nie mogli skorzystać z różnych przyczyn z kilku zawodników a mieli do dyspozycji jedynie 13 zawodników w tym dwóch bramkarzy. Pomorzanin podjął walkę, ale ostatecznie zakończyło się minimalną porażkę. Spotkanie rozpocżęło się dla gości bardzo dobrze. W 8 minucie do bramki przeciwników trafił Artur Kościelski i Pomorzanin prowadził 1:0. Do przerwy prowadzenia nie udało się jednak utrzymać bowiem dwie minuty przed końcem drugiej kwarty Warta wyrównała. Bramkę dla miejscowych zdobył niezawodny Waldemar Rataj.

W drugiej odsłonie kibice zobaczyli więcej bramek, ale niestety dla symatyków dyscypliny z grodu Kopernika jedną więcej zdobyli gospodarze. Rozpoczęło się podobnie jak w pierwszej połowie od trafienia gości. Na listę strzelców wpisał się Wojciech Rutkowski. Niestety w ostatnich minutach Warta zdobyła trzy bramki i zapewniła sobie zwycięstwo. Gra wąską kadrą dała o sobie znać w ostatnim fragmencie spotkania co gospodarze skrzętnie wykorzystali. W końcówce trzeciej kwarty wyrównał Tomasz Wachowiak a praktycznie w ostatniej akcji tej odsłony Wartę na prowadzenie wyprowadził Maciej Paech. W 53 minucie Eryk Jakubiak trafił po raz czwarty i wtedy pewne było że Warta tego meczu nie przegra. Pomorzanin walczył do końca, trafił jeszcze Wojciech Rutkowski, ale jak się później okazało była to tylko drobna kosmetyka wyniku nie mająca wpływu na zwycięzcę spotkania.

Dla Warty to bardzo ważne zwycięstwo w walce o czwarte miejsce i możliwość gry o brązowy medal. Pomorzanin ze swoim sobotnim rywalem zdobył tylko dwa punkty, ale najważniejszy cel zrealizował czyli zagra o złoty medal. Do tego spotkania jeszcze dwa tygodnie bowiem wcześniej Pomorzanin meczem z AZS Politechniką zakończy sezon zasadniczy. To spotkanie w najbliższą sobotę o godzinie 18.

Warta Poznań - Pomorzanin Toruń 4:3(1:1)

0:1 Artur Kościelski (8) 1:1 Waldermar Rataj (29) 1:2 Wojciech Rutkowski (37) 2:2 Tomasz Wachowiak (41) 3:2 Maciej Paech (45) 4:2 Eryk Jakubiak (53) 4:3 Wojciech Rutkowski (54)

Warta: Maciej Wieczorek - Kacpe Bedanarczyk, Eryk Jakubiak, Bartosz Zaworski, Maciej Walkowiak, Michał Wachowiak, Szymin Tyranowski, Damian Śmigielski, Maciej Paech, Artur Pacanowski, Maksymilian Mikołajczak, Marcin Marianowski, Michał Kroma, Mateusz Grochal, Waldemar Rataj.

Pomorzanin: Michał Śliwiński (Marcin Szczęsny) - Michał Makowski, Michał Raciniewski, Miłosz Szreder, Arkadiusz Rutkowski, Patryk Karamuz, Adrian Makowski, Marcin Kuźba, Michał Dawid, Artur Kościelski, Krystian Sudoł, Wojciech Rutkowski.