Trzy punkty z Gąsawą, ale myślami już przy sobocie

Skuteczną grą w drugiej połowie zawodnicy Pomorzanina zapewnili sobie zwycięstwo z LKS Gąsawa. Podopieczni Macieja Zielińskiego i Roberta Krużyńskiego wygrali z zespołem z Pałuk 3:1. Już w sobotę bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o finał z AZS AWF Poznań. Początek hitowego starcia o godzinie 16.

Mecz Pomorzanina z LKS zamykał ligową kolejkę numer jedenaście. Rozstrzygnięcia wczorajszych spotkań a w zasadzie wynik meczu AZS AWF Poznań sprawił że na gospodarzy nałożona została większa presja. "Akademicy" wygrali po karnych zagrywkach z Grunwaldem i zrównali się z Pomorzaninem punktami. Gospodarzy by w roli wicelidera przystąpić do sobotniego meczu musieli LKS pokonać. Długo nie zapowiadało się na szczęśliwy koniec wydarzeń, ale ostatecznie doświadczenie miejscowych w końcówce meczu wzięło górę.

Pierwsze minuty mocno zachowawcze z oby dwu stron. Gra głównie toczyła się w środkowych sektorach boiska przy optycznej przewadze i większym posiadaniu piłki przez miejscowych. Nie przekładało się na sytuację bramkowe a goście przy pierwszym poważnym zagrożeniu bramki wyszli na prowadzenie. Michała Śliwińskiego pokonał Dominik Kotulski. Jak się później okazało byłą to jedyna bramka pierwszej połowy. Duża w tym zasługa nieskuteczności torunian bowiem sytuacji nie brakowało. Do przerwy gospodarze mieli pięć krótkich rogów żadnego nie zamieniając na bramkę.

Po spotkaniu rozczarowania na ten element gry swoich podopiecznych nie krył Maciej Zieliński - Stwarzamy sytuacje,ale brakuje skuteczności. Dzisiaj mieliśmy dziesięć krótkich rogów a zdobyliśmy tylko dwie bramki mówił po spotkaniu trener Pomorzanina. Właśnie wspomniane przez Macieja Zielińskiego krótkie rogi były kluczem do odrobienia strat i wyjścia na prowadzenie. Przy siódmej próbie Jana Nykę pokonał Krystian Sudoł. Była to jedyna bramka w trzeciej kwarcie. Decydująca okazała się czwarta odsłona. Tuż po wznowieniu z rzutu karnego trafił Krystian Makowski i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie,a wynik meczu ustalił oczywiście po krótkim rogu Michał Makowski. - Cieszymy się z trzech punktów, ale pozostaje wiele do życzenia jeśli chodzi o styl. Ponownie fundujemy sobie horror mówił po meczu trener Pomorzanina.

Zadowoleni z postawy swoich bramkarzy byli trenerzy. - Jan Nyka kilka fajnych interwencji dziś zanotował mówił trener gości Maciej Wrzesiński. Nie tylko w tym meczu, ale także w pozostałych jest to silna strona mojego zespołu mówił lekko zawiedziony końcowką meczu trener rywali. Do swoich golkiperów nie miał zastrzeżeń także Maciej Zieliński. - Michał i Marcin dzisiaj kilka razy nas ratowali to na pewno cieszy w kontekście kolejnych spotkań. Najczęściej wymienianym rywalem był oczywiście ten najbliższy - AZS AWF Poznań.

Podopieczni Jacka Adriana po rundzie jesiennej plasowali się na piątym miejscu, ale to już historia bowiem od października ubiegłego roku są niepokonani i strata do Pomorzanina wynosi zaledwie trzy punkty. Sobotni mecz może być kluczowy w walce o drugie miejsce i awans do finału. Niestety gospodarze sobotniego meczu nie przystąpią w pełnym składzie. - Mamy wąską rotację w składzie, ale mam nadzieję że na mecz z AZS AWF będę miał więcej zawodników. Po pauzie za kartki wróci Arkadiusz Rutkowski być może nie będzie to jedyne wzmnocnienie na sobotę. To z pewnością ułatwi grę i pomoże zawodnikom w większej rotacji a co za tym idzie będzie więcej sił do walki o upragniony cel zakończył Maciej Zieliński.

Spotkanie z AZS AWF rozpocznie się w sobotę o godzinie 16. Oczywiście będzie możliwość obejrzenia go z wysokości trybun a dla tych którzy nie będą mogli zjawić się na stadionie kanał Hokej Superligi na Youtubie przeprowadzi bezpośrednią relację.

Pomorzanin - LKS Gąsawa 3:1(0:1)

0:1 Dominik Kotulski (11A) 1:1 Krystian Sudoł (39R) 2:1 Krystian Makowski (46K) 3:1 Michał Makowski (51R)

Pomorzanin: Michał Śliwiński (31' Marcin Szczęsny) - Michał Makowski, Patryk Karamuz, Miłosz Szreder, Michał Raciniewski, Marcin Kuźba, Krystian Sudoł, Michał Dawid, Artur Kościelski, Krystian Makowski, Wojciech Rutkowski oraz Damian Mondrzejewski, Adrian Makowski, Mariusz Kowalski.

LKS: Jan Nyka - Jakub Mroziński, Korneliusz Nitka, Jacek Krupiński, Albert Wrzesiński, Tomasz Adamczyk, Marcin Juchniewicz, Kamil Staszewski, Dominik Kotulski, Mateusz Wiśniewski, Jerzy Wiśniewski oraz Jakub Kalemba, Jakub Chumeńczuk, Kacper Substyk.

Sędziowali: Tatiana Chojnacka oraz Aleksander Wierzbicki.