Bezlitosny Pomorek po przerwie

Laskarze Pomorzanina wygrali trzeci ligowy mecz w tym sezonie i umocnili się w czołówce tabeli Hokej Superligi. W piątej kolejce torunianie pokonali na wyjeździe LKS Rogowo 5:2, choć do przerwy górą byli gospodarze. Cztery trafienia w tym spotkaniu zaliczył Krystian Makowski.

Torunianie po raz pierwszy w sezonie zagrali na wyjeździe. Wizyta w Gąsawie, gdzie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa LKS Rogowo, okazała się bardzo owocna. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Laskarze Pomorzanina rozpoczęli tak, jak życzył sobie tego ich szkoleniowiec Maciej Zieliński. Mocny pressing i utrudnianie rywalowi wyjścia z grą z własnej strefy obronnej przyniosły błyskawiczne efekty. Już po nieco ponad 100 sekundach meczu Bartosz Nowicki został pokonany. Z lewej strony półkola zagrywał Krystian Makowski, piłka odbiła się od kija jednego z defensorów i wpadła do siatki. Potem jeszcze goście wywalczyli dwa krótkie rogi, ale żaden nie przyniósł gola. Pierwsza wizyta LKS-u w toruńskim półkolu, w 10 minucie, przyniosła wyrównanie. Po akcji lewym skrzydłem i podaniu na przedpole, bramkę z bliska zdobył Eryk Bembenek. To zdarzenie zaskoczyło torunian, którzy zamiast grać jak nakazał trener, oddali pole rywalom. Rogowianie dłużej utrzymywali się przy piłce, próbowali też budować akcje ofensywne, ale obrona Pomorzanina na to nie pozwalała. Co więcej, to pod bramką Nowickiego było zdecydowanie groźniej, ale gole – mimo licznych okazji – nie padały. Za to w 26 minucie sytuacyjne uderzenie Karola Przywary znalazło drogę do siatki gości – piłka wpadła w okienko. Torunianie mieli jeszcze w pierwszej połowie szanse na wyrównanie, ale golkiper LKS-u wychodził z opresji obronną ręką.

Długa przerwa i rozmowa w szatni były bardzo potrzebne podopiecznym trenera Zielińskiego, bo od początkowych sekund trzeciej kwarty znów przejęli inicjatywę w meczu. Agresywna gra i duże zaangażowanie całej ekipy w realizację założeń taktycznych pozwoliły Pomorzaninowi zupełnie zdominować przeciwników. Już niespełna trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie było 2:2. Faulowany w sytuacji strzeleckiej Krystian Makowski chwilę później wykorzystał rzut karny. Najskuteczniejszy snajper toruńskiej drużyny skompletował hat-tricka po kolejnych trzech minutach i goście ponownie byli na prowadzeniu. A przewaga ta mogła być jeszcze większa, problemem była jednak skuteczność. Podobnie było w czwartej odsłonie. Nieustająca presja torunian, która wymuszała liczne błędy rogowian, dała dwubramkowy efekt. Choć okazji strzeleckich było mnóstwo. 4:2 dla przyjezdnych zrobiło się po trafieniu z krótkiego rogu Krystiana Makowskiego. Piąty gol padł po koncertowej akcji Michała Dawida, Krystiana Sudoła i Wojciecha Rutkowskiego. Piłkę na lewej flance przechwycił Dawid, w półkolu obronę rywali wymanewrował Sudoł, a Rutkowski dopełnił formalności zagrywając do pustej bramki. LKS w drugiej połowie bardzo rzadko gościł w toruńskim półkolu. Żadna z dwóch okazji nie przyniosła powodzenia.

Kolejny ligowy mecz Pomorzanin zagra za dwa tygodnie na własnym boisko. Starcie z AZS AWF Poznań zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Oby tylko pogoda nie pokrzyżowała przygotowań do tego spotkania.

LKS Rogowo – Pomorzanin Toruń 2:5 (2:1)

0:1 Krystian Makowski (2A), 1:1 Eryk Bembenek (10A), 2:1 Karol Przywara (26A), 2:2 Krystian Makowski (32K), 2:3 Krystian Makowski (36A), 2:4 Krystian Makowski (50R), 2:5 Wojciech Rutkowski (52A)

LKS: Bartosz Nowicki – Tomasz Bembenek, Wojciech Kasprzyk, Szymon Hyla, Wiktor Olchowy, Przemysław Bernard, Artur Nojgebauer, Karol Przywara, Eryk Bembenek, Miłosz Pluta, Cyprian Antkowiak oraz Artur Szelągowski, Daniel Chojnacki, Szymon Pilaczyński, Patryk Średziński

Pomorzanin: Łukasz Domachowski (od 31' Paweł Murszewski) – Damian Mondrzejewski, Michał Makowski, Mariusz Kowalski, Arkadiusz Rutkowski, Michał Raciniewski, Krystian Sudoł, Bartosz Żywiczka, Wojciech Rutkowski, Michał Kunklewski, Krystian Makowski oraz Artur Kościelski, Filip Sobczak, Michał Dawid, Miłosz Szreder, Patryk Karamuz, Adrian Makowski

Sędziowali: Wojciech Głogowski i Rafał Fredyk

data publikacji: 13 października 2019